Online Φροντιστήριο

Επένδυσε στην γνώση

Με πάνω από 100 μαθήματα και 18 τάξεις, θα βρεις όλη την γνώση που αναζητάς για να πετύχεις στις εξετάσεις σου.

Οικονομία

Στο online Φροντιστήριο μας τα δίδακτρα είναι μειωμένα αναλογικά με ένα συμβατικό φροντιστήριο, ώστε όλοι να διαθέτουν πρόσβαση στη μάθηση, εξασφαλίζοντας πάντα ένα υψηλό επίπεδο σπουδών.

Εξοικονόμηση Χρόνου

Στα διαδικτυακά μαθήματα, ο μαθητής, δεν αναλώνεται σε άσκοπες, χρονοβόρες κι εξαντλητικές μετακινήσεις, παρακολουθώντας το μάθημά του από το σπίτι του. Έτσι, κατά αυτόν τον τρόπο, εξασφαλίζει περισσότερο διαθέσιμο και ελεύθερο χρόνο για τον ίδιο κι εναλλακτικά για τα χόμπι του. Συνεπώς, αποδεσμεύεται σημαντικά η καθημερινότητα των παιδιών με περισσότερο πλέον ελεύθερο χρόνο για διάβασμα, επαναλήψεις και ξεκούραση.

Ασφάλεια

Ο μαθητής παρακολουθεί τα μαθήματά του από το σπίτι ασφαλής, με την άνεση του προσωπικού του χώρου.

Επικοινωνία

Διαρκής επικοινωνία μαθητών – καθηγητή για επίλυση αποριών, και καθοδήγηση τους για τις προς επίλυση ασκήσεις τους.

Περαιτέρω Εμβάθυνση

Στα διαδικτυακά μαθήματά μας, οι μαθητές μας μπορούν να επιλέξουν να εμβαθύνουν περισσότερο στα μαθήματα, τις ενότητες ή τα κεφάλαια εκείνα που θεωρούν πως υστερούν επιλέγοντας να επιμείνουν για περισσότερο χρόνο σε κάποιο από αυτά. ’Η ακόμη να κανονίσουν κάποιο επιπρόσθετο μάθημα στα πλαίσια ιδιαίτερου, ακόμη κι αν ανήκουν σε τμήμα, όταν οι περιστάσεις το απαιτούν(πολλαπλά γνωστικά κενά, λήψη χαμηλών βαθμολογιών, διαγωνίσματα, επικείμενες εξετάσεις κ.τ.λ.).

Τεχνολογία

Η EGNOSI αξιοποιεί τα πιο σύγχρονα εργαλεία της τεχνολογίας για διδασκαλία μέσω της εξειδικευμένης πλατφόρμας τηλεκπαίδευσης.

Οργάνωση

Πλήρης οργάνωση του υλικού στον υπολογιστή του μαθητή, χωρίς να χάνεται καμία σημείωση ή φωτοτυπία.

Ενημέρωση

Μηνιαία τακτική ενημέρωση γονέων, στέλνοντάς τους όλα τα απαραίτητα στοιχεία για τον έλεγχο επίδοσης των παιδιών τους.

Ψυχαγωγία & Δημιουργική Ενασχόληση

Μετατρέπουμε την ανιαρή διαδικασία του μαθήματος και του διαβάσματος, σε μία ευχάριστη δραστηριότητα, μέσω αυτοματοποιημένων quiz γνώσεων κι άλλων διαδραστικών εφαρμογών.

Εκπαίδευση υψηλής απόδοσης και χωρίς περιορισμούς

Τα διαδικτυακά μαθήματα δίνουν την ευκαιρία για μάθηση σε σχεδόν όλους, ανεξάρτητα από το καθημερινό τους πρόγραμμα.